Vigsel

Översikt - Steg 1 av 5

1. Boka vigsel

För att boka en vigseltid i Rådhuset på lördagar kan ni kontakta Kontaktcenter på 011-15 00 00 eller på e-post: kontaktcenter@norrkoping.se.

Vi behöver ha bokningen minst två veckor innan ni har tänkt att gifta er.

Om ni önskar boka vigsel på annan plats eller annan veckodag, kontakta vigselförrättare direkt för att komma överens om en tid.

Kontaktuppgifter till vigselförrättare:

 

Anna Sotkasiira Wik 0702-09 76 88
anna.wik@norrkoping.se

Christina Tenselius 0706-67 51 20
christina.tenselius@comhem.se

Criss Hagfeldt 0703-43 96 28
criss.hagfeldt@norrkoping.se

Hans Teinmark 0708-66 46 11
hans@teinmark-ohman.se

Linnea Lagnström 0730-20 23 24
linnea.lagnstrom@norrkoping.se

Roger Sandström 0727-16 38 59
roger.sandstrom@centerpartiet.se

Sandra Karlsson 0707-39 00 31
sandra3.karlsson@norrkoping.se

Willy Holmberg 0705-12 51 51
willy.holmberg@norrkoping.se


Kontakt
Norrköpings kommun

Rådhuset
Drottninggatan 7
601 81 Norrköping